Květen 2018

Nervy z nervy...

26. května 2018 v 8:55 | Mary behind a mask |  Ostatní
Tak trochu teď podléhám histo(e)rii, mám nervy z Nervy a taky Minervy, protože bych to všechno měla umět, ale zatím jenom vím, že Agripina císaře Claudia otravovala natolik, že na to chudák zemřel. A protože boží mlejny melou, (nevím, kterýmu teda zrovna tenhle mlýn patřil...) tak Agripinu potom zase otravoval její syn.
Vlastně toho vím docela dost, jen si nejsem jistá, jestli to bude stačit. A taky mě to učení začíná pěkně otravovat, což bývá nebezpečné, jak ukazují dějiny.
Bylo mi doporučeno, že to mám všechno hodit na prokrastinaci. Ale já žádnou prokrastinaci nepotřebuju, já jsem prostě líná a za tím si stojím.

Budu spisovatelka

25. května 2018 v 17:29 | Mary behind a mask |  Ostatní

Jmenuji se Mary.

Rozhodla jsem se, že až budu dospělá, stanu se spisovatelkou. Tedy až budu opravdu dospěle dospělá. Protože to, že jsem k dvacátým narozeninám dostala hrnec a měla jsem z něj radost, ze mě ještě dospěle dospělou nedělá. Mám totiž svůj hrnec, ale vařím v něm rýži, která patří mým rodičům.
V jejich vodě.
Na jejich sporáku.
V jejich domě.
Tohle vážně není známka dospělosti!

Jinak jsem docela samostatná, proto jsem se taky sama rozhodla, že budu spisovatelkou. Sice jsem ještě nic pořádného nenapsala, ale už jsem si připravila děkovnou řeč, až vyhraju Nobelovu cenu za literaturu, protože někde se začít musí, že jo.
A taky jsem se rozhodla sdílet všechny ty svoje (ne)smysly tady.

Taky na instagramu @zapisky_z_lasky